Stavební společnost Bexte
jednička pro Vaše stavby

Projektové práce

Pro naše zákazníky jsme připraveni zajistit projektovou dokumentaci včetně vizualizací a všech potřebných legislativních kroků včetně případného poradenství či odborných konzultací.

Projekt - stavební část

Zpracováváme všechny stupně projektové dokumentace dle stavebního zákona a vyhlášek. Projektové dokumentace jsou rozděleny dle několika stupňů. Jaké stupně je nutné zpracovat, se stavebník dozví např. na stavebním úřadě nebo to zjistíme přímo my. Níže jsou specifikovány všechny nejčastěji zpracovávané dokumentace.

  • DUR – Dokumentace pro územní rozhodnutí
  • DSP – Dokumentace pro stavební povolení
  • DPS – Dokumentace pro provádění stavby

Projekt - profesní

Součástí dokumentace jsou vždy jednotlivé profesní projekty, jako jsou: požární bezpečnost, kanalizace, vodovod, elektro, vzduchotechnika, vytápění a statika objektu. Rovněž tyto dílčí části zpracováváme ve členění dle Stavebního zákona a vyhlášek.

Projekt - energetika a tepelná technika

Mezi povinné přílohy patří také zejména PENB (průkaz energetické náročnosti budov) a energetický štítek obálky budovy. Standardně zpracováváme nejen posouzení celého domu, ale i posouzení jednotlivých skladeb konstrukcí, tepelných vazeb, detailů apod. Díky tomu je možné předejít většině problémů zejména ve fázi projektu a následné výstavby.

Optimalizace v programu PHPP

Standardem u tvorby dokumentace pasivního domu provádíme optimalizaci návrhu domu v programu PHPP, který je určen přesně pro tyto účely. Odborná práce v programu PHPP zajistí spolehlivý návrh pasivního domu.

Architektonické návrhy

Navrhneme moderní dům s ohledem na lokalitu, pozemek a v neposlední řadě s ohledem na potřeby a vkus klienta. Studie je vždy velmi důležitá součást, ve které se řeší nejen vzhled domu a osazení na pozemku, ale je důležité uzpůsobit vnitřní dispozici klientovi a zároveň splnit požadavky na pasivní dům. Dům musí být především funkční a musí se líbit jeho budoucím uživatelům.

Vnitřní dispozice

Navrhneme dispozici šitou na míru přímo klientům a maximalizujeme požadavky na rozmístění místností pro pasivní domy. Každá dispozice místností nemusí vyhovovat všem, a proto klademe velký důraz na osobní přístup ke klientům. Díky tomu jsme schopni navrhnout interiér přizpůsobený zvyklostem a požadavkům klientů.

Vizualizace

Pro lepší představu našich klientů zpracujeme vizualizaci domu. Díky modelování ve 3D dokážeme vizualizaci zpracovat v několika variantách barevných řešení a úprav povrchů. Vizualizace lze zpracovat jak pro exteriér, tak pro interiér stavby. V případě přání klienta jsme schopni zpracovat i model domu.

Tyto stránky používají pro lepší výkon cookies. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více informací o cookies naleznete zde.

rozumím